• Ad Polaris

  Člani Astronomskega društva Polaris, se ukvarjamo z amatersko astronomsko dejavnostjo ter s popularizacijo astronomije, fizike, tehnike in drugih sorodnih naravoslovnih ved. Tako želimo pripomoči k razvoju znanja in tehnologij na Koroškem. Beri naprej...
 • Prehod Venere

  Zelo redek astronomski dogodek - prehod Venere prek Sonca se vidi kot črn krogec, ki počasi navidezno potuje po svetli Sončevi ploskvi. Nastane, ko Venera pri svoji poti zaide med Zemljo in Sonce. Beri naprej...
 • Orodja

  Kratek seznam in opis oridij, katere lahko uporabljate pri opazovanju neba Beri naprej...
 • 1
 • 2
 • 3

Novice

 • Občni zbor adPolaris

  Leto je naokoli in prav je, da se ozremo nazaj in pregledamo, kaj smo v preteklem obdobju naredili ter načrtujemo aktivnosti za leto 2018. V skladu s pravili društva Izvršni odbor adPolaris sklicuje 16. redni Občni zbor. Občni zbor bo v torek, 9. januarja 2018, s pričetkom ob 18:00 uri v prostorih…
  Beri naprej...
 • Astronomski večer na Šentanelu - 2017

  V okviru Jesenskih srečanj na Prevaljah bomo v soboto, 2.9.2017 na Šentanelu nad Prevaljami, organizirali tradicionalni 10. ASTRONOMSKI VEČER. Šentanel – športno igrišče pri kapelici - ASTRONOMSKI VEČER Program: 19.00 – postavljanje opreme, svetovanje... 20.00 - predavanje doc. dr. Vladimirja Grubelnika: "Planeti izven našega osončja" 21.00 – astronomsko opazovanje Opazovanje Lune, planetov (Saturn, Jupiter) in objektov…
  Beri naprej...
 • Občni zbor adPolaris

  Spoštovani!Leto je naokoli, prav je, da se ozremo nazaj in pregledamo kaj smo v preteklem obdobju naredili.V skladu s pravili društva Izvršni odbor adPolaris sklicuje 15. redni Občni zbor.Občni zbor bo v sreda, 11. januarja 2017, s pričetkom ob 19:00 uri v prostorih gostišča Rupar na Prevaljah.
  Beri naprej...
 • 1

Aktualno

Solarna aktivnost

Sep 02 2012
EIT 171 EIT 195 EIT 284 EIT 304
MDI Continuum MDI Magnetogram LASCO C2 LASCO C3
Podrobnosti o posamezni sliki

Hitrost solarnega vetra

Bz

 

2h Graf

24 h Graf

Gostota

Bt

 

2h Graf

24 h Graf

X-Ray

>10 MeV Solarni Protoni

 

2h Graf

24 h Graf

Facebook